אילה טלפז - הגשמה עצמית
050-3638436
חפש

לכל מי שצריך ביטחון כלכלי


"הדרך הטובה ביותר שבה אדם יכול להתנסות היא עם כיסים ריקים. אם אתה לא מאמין, רוקן פעם את הכיסים ותחליט שאתה הולך לסן-פרנסיסקו או לאיזשהו מקום – בלי כלום. אתה תתנסה.

 

מצד שני אתה עובד במשך שישים שנה ולבסוף אתה מקבל פנסיה של שבעים וחמישה דולר ואז יש לך "ביטחון". ביטחון לעשות מה? אתה עובד ואז אתה מרגיש ש... טוב, יש לך ביטחון. אסור לך להחליף את העבודה שלך כי יש לך ביטחון, וזה ביטחון נפלא ואתה מסתדר עם הבוס, אתה מסתדר עם הבנות במשרד, הכול בסדר. אתה מכיר את העבודה שלך, אתה יודע את כל מה שיש לדעת בקשר אליה, ויום אחד אתה תהיה עוזר סגן הנשיא של דלפק הכספר. ואתה חושב על כל זה ואתה ממשיך לעבוד ואתה מספר לכולם עד כמה מצבך בחיים טוב, ויום אחד אתה מגיע למשרד ובתוך מעטפת השכר שלך יש הודעת פיטורין – בום, אתה מפוטר! ואתה אומר "מה! זה לא יכול להיות, זה לא יכול להיות. אני..."

 

"... ואנשים יילחמו בצללים במשך כל חייהם למען הביטחון שלהם – לעולם לא משתנים, לעולם לא מנסים להשתפר, לעולם לא מנסים לעשות משהו – כי זה ביטחון.

 

"יש רק ביטחון אחד, וכשאתה מאבד את הביטחון הזה, אתה מאבד את כל מה שיש לך. וזה הביטחון של האמון בעצמך – להיות, ליצור, לבנות כל מעמד שאתה רוצה לבנות לעצמך. וכשאתה מאבד את האמון הזה, אתה מאבד את הביטחון היחיד שיש לך."

 

לפני שנים רבות אדם אמיד קנה לבנותיו הנסיכות שתי חנויות כירושה. הוא האמין שכך ייתן להן ביטחון כלכלי.

חלפו שנים, האבא נכנס לקשיים כספיים, והביטחון הכלכלי הזה נפל לידיו של משרד האוצר.

הבנות נותרו ללא חנויות. ליבו נשבר.

 

אבא, רציתי לומר לך, הורשת לי דבר הרבה יותר חשוב מזה, הורשת לי גישה קלילה לכסף. כסף זה דבר שנועד להשתמש בו, להשיג איתו דברים שרוצים, אפשר אפילו להפסיד את התחתונים אבל תמיד אפשר להרוויח אותו מחדש. הביטחון הזה שאני יכולה להרוויח כמה שאני רוצה, מתי שאני רוצה, זה דבר שיישאר איתי לעולמי עד.

 

וכן, כן, שתי הבנות חיות באושר ועושר עד עצם היום הזה.

 

שתהיה לכולנו שנה של שפע וביטחון,

אילה טלפז

050-3638436

 

© 2015 כל הזכויות שמורות. אילה טלפז. ניתנת בזאת הוקרת תודה לספריית ל.רון האברד על מתן הרשות לשעתק קטעים נבחרים מתוך עבודותיו בעלות זכויות היוצרים של ל.רון האברד. סיינטולוגיה ול. רון האברד הם סימנים מסחריים וסימני שירות בבעלות Religious Technology Center ונמצאים בשימוש באישורו.

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'גישה קלילה לכסף שתף עם החברים בטוויטר את 'גישה קלילה לכסף