אילה טלפז - הגשמה עצמית
050-3638436
חפש

האם אפשר לשנות את המזל?

 

 לכבוד פורים, מתבקש כמובן לבדוק את הנושא של מזל. זה החג בו המן הטיל פור, גורל, כדי לקבוע את היום בו יהודי פרס יושמדו, אך הגלגל התהפך והיהודים לא רק שניצלו אלא אף הכו מכה מוחצת את אויביהם.

האם גם אנחנו יכולים לשנות את המזל שלנו?

 

הנה מה שרון האברד אומר על זה:

 

"ערכתי כאן ניסוי מעניין במשך כמה ימים על הנושא של מזל. האם אפשר לשנות את המזל? אני בטוח שכיום אנחנו יכולים לשנות את המזל. אמרתי "אתם יודעים, לאחרונה לא שיחק לי המזל. ממש לא שיחק לי המזל". אתם יודעים, נהגנו לדבר כל הזמן על "מזל" בענייני הכתיבה. ופשוט לא שיחק לי המזל לאחרונה.

 

"אז אמרתי "ובכן, זה רק עניין של להחליט שיהיה לך קצת מזל". לכן החלטתי שהמזל ישחק לי. בשבוע שלאחר מכן מכרתי סרט וקרו לי המון דברים אחרים, וכולם לא צפויים. ואז שכחתי מזה. אבל פשוט החלטתי שהמזל הולך לשחק לי במשך כמה ימים - מזל."

 

ל. רון האברד

ציטוט מהרצאה שהועברה ב-31 בדצמבר 1957, מתוך הרצאות כנס יכולת.

 

לאחר שקראתי את הציטוט הזה, עשיתי ניסוי דומה עם הבן שלי. במשך מספר ימים, כל ערב לפני השינה בחנו את אירועי היום שחלף והחלטנו שמחר יהיה לנו יום של מזל.

אמנם לא זכינו בפיס (אולי זה בגלל שלא קנינו כרטיס) אבל בכל ערב שנינו סיכמנו את היום כיום מוצלח מהממוצע, רצוף בהצלחות קטנות. אצל הבן שלי למשל שיעורים התבטלו, אוטובוסים הגיעו מייד. אצלי זה היה עבודות שנכנסו מכל מיני מקורות לא צפויים בכלל, משברים שצפיתי שיארך זמן רב לפתור – נפתרו ועוד.

 

 

אשמח לשמוע על המזל הטוב שלכם,

אילה טלפז

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האם אפשר לשנות את המזל? שתף עם החברים בטוויטר את 'האם אפשר לשנות את המזל?