אילה טלפז - הגשמה עצמית
050-3638436
חפש

 

"ניתן גם לבלבל בין האמת לבין חוסר טאקט...

 

"ניתן לומר שהחיים נוצרו כדי לחיות אותם, לא כדי למות מהם, ושעובדות שמעודדות רמה גבוהה של חיים יהיו, עבור האדם, העובדות שיש בהן הכי הרבה אמת. ושהעובדות שמעודדות את מותו יהיו העובדות הרחוקות ביותר מהאמת."

רון האברד,  מדע ההישרדות


למשל ילד שמספר לאימא שלו בשמחה שהוא עשה כלים כשלמעשה הוא הרטיב כמה צלחות ושבר כוס. ואימא מתקנת אותו, 'חמודי לא אתה עשית כלים, אימא עשתה כלים, אתה שברת את הכוס'. האם זאת האמת? האם זה העלה לו את המצב רוח? האם מעתה הוא ינסה לעזור יותר בבית? האם יהיה לו יותר ביטחון עצמי? זה אפילו לא ימנע ממנו לשבור כוס נוספת. אמירה אמיתית יותר במקרה הזה תהיה, 'באמת עזרת לי המון עם הכלים היום.'

 

זה נכון גם עם אנשים גדולים יותר. היינו כמה נערות שנבחנו ללהקת ריקודים. כולנו היינו עם ניסיון בריקוד, רקדנו יפה, בחינניות ולפי הכללים. דגנית רקדה אחרת, ממש מוזר, היא קיפצה יותר מדי עם תנועות ידיים פראיות ולא מדויקות בכלל. אמרנו לה שאין לה סיכוי להתקבל וחבל שתיגש לבחינות כדי "שלא תתאכזב". בסוף היחידה שהתקבלה ללהקה המבוקשת הייתה דגנית. מזל שהיא לא הקשיבה לאמת.

 

מאז למדתי, בכל פעם שאני מתלבטת האם להעיר למישהו או לתקן מישהו על טעותו, אני בוחנת בכנות את התועלת מול הנזק האפשריים. האם זה יעזור לו? האם זה יהפוך אותו לאדם מאושר יותר מצליח יותר? או האם זה יוריד אותו?  

 

מה שעוזר לאדם בצורה הטובה ביותר הוא הדבר שיש בו הכי הרבה אמת עבורו.

 

© 2015 כל הזכויות שמורות. אילה טלפז. ניתנת בזאת הוקרת תודה לספריית ל.רון האברד על מתן הרשות לשעתק קטעים נבחרים מתוך עבודותיו בעלות זכויות היוצרים של ל.רון האברד. סיינטולוגיה ול. רון האברד הם סימנים מסחריים וסימני שירות בבעלות Religious Technology Center ונמצאים בשימוש באישורו.

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'האמת יחסית שתף עם החברים בטוויטר את 'האמת יחסית