אילה טלפז - הגשמה עצמית
050-3638436
חפש


"רגש הוא רגש, בין אם הוא שלך או של אדם אחר. אם תחיה ליד אדם שכועס כל הזמן, אתה תתחיל להגיב באופן רגשי לכעס הזה, כי הכעס מנסה לעצור אותך, ולא משנה מה תעשה. אם תחיה ליד אדם שפוחד אתה תקלוט את הפחד שלו ותנסה לנטרל אותו באמצעות רגש משלך, כשבדרך כלל תבקש לעצור את מנוסתו. או שתוכל להיכנס למצב המצער של שכפול הרגש-הנגדי שלו עם הרגש שלך. אתה עושה את זה בכל פעם שאתה מסכים עם מישהו. (זה הפגם העיקרי בספרים קלילים שמבקשים "לרכוש ידידים והשפעה" – הם גם גורמים לאנשים לחלות, בסופו של דבר, בגלל הסכמה על רגש.) אם תסכים עם אדם כועס, גם אתה תתחיל לכעוס. אם תסכים עם אדם שמפחד, גם אתה תתחיל לפחד. אם תסכים עם אדם שנמצא ביגון, גם אתה תרגיש את היגון האישי שלך. "

רון האברד, מתוך 'ספר העזר לפרקלירים'


אני בטוחה שכל אחד מכם יכול לחשוב על אדם שגורם לכם לכעס בלתי מוסבר. לא משנה מה האדם הזה עושה או אומר, אחרי בילוי עם האדם הזה, יש לך תחושת כעס בלתי מוסברת. או עצב. או פחד.

 

בהזדמנות הראשונה התבוננו באדם הזה ונסו לאבחן מה מצבו הרגשי בדרך כלל. איך הוא מגיב להצעות או לרעיונות חדשים? איך הוא מדבר על הילדים שלו? באיזה שיטה הוא משתמש כדי להפעיל אחרים? זה עשוי להסביר חלק מהשינויים המוזרים במצב רוח אצלך.

 

השאלה היא איך לא להיות מושפע ואיך לא "להידבק" ברגש הזה?

לצערי, איני יכולה לתת כאן עצה של זבנג וגמרנו. לפעמים עצם הזיהוי של האדם עשוי להביא להקלה. ולפעמים נדרשת עבודה עמוקה יותר.

 

אם יש סביבך אנשים כאלה, אני ממליצה בכל ליבי להשיג את 'ספר העזר לפרקלירים', זה ספר עזרה עצמית שכולל ידע ותהליכים מעשיים שניתן לעשות לבד ולהקל על המועקות שלך ואפילו  מההשפעה של המועקות של אחרים עליך.

 

 © 2015 כל הזכויות שמורות. אילה טלפז. ניתנת בזאת הוקרת תודה לספריית ל.רון האברד על מתן הרשות לשעתק קטעים נבחרים מתוך עבודותיו בעלות זכויות היוצרים של ל.רון האברד. סיינטולוגיה ול. רון האברד הם סימנים מסחריים וסימני שירות בבעלות Religious Technology Center ונמצאים בשימוש באישורו.

 

 

 

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'כעס, עצב, פחד ושאר רגשות שתף עם החברים בטוויטר את 'כעס, עצב, פחד ושאר רגשות